Чи обов'язково потрібно РПС військовому?

Спина солдата постійно знаходиться під навантаженням — на неї тисне бронежилет, додаткове спорядження, зброя та боєприпаси. Як наслідок — втома, яка не зникає навіть після відпочинку, грижі та протрузії. Вихід із ситуації знайшли розробники розвантажувального пояса. Виріб відомий як ремінно-плечова, іноді кажуть ремінно-поясна система (РПС). Спорядження кріпиться на пояс, і вага таким чином зі спини переноситься на ноги та стегна.
Що таке РПС та навіщо вона потрібна?
Ремінно-плечова система створена з метою оптимізації навантаження на спину. По суті, РПС — це розвантажувальний пояс, до якого кріпляться підсумки, зброя, запасний боєкомплект, сухпай, інструменти, аптечка та інше необхідне приладдя. Розміщення військового спорядження на поясі забезпечує його зручне перенесення та швидкий доступ. Спробуйте в екстремальній ситуації, коли рахунок йде на секунди, дістати, скажімо, гранату чи турнікет із рюкзака, і ви зрозумієте, для чого потрібна РПС.
Крім пояса, до системи входять плечові лямки. Їхнє завдання — забезпечити рівновагу під час носіння спорядження. Додатковий фіксатор на грудях забезпечує надійність кріплення, а еластичне кільце на спині — амортизацію під час бігу чи присідання. Ремені регулюються за висотою, а пояс — за шириною талії.
Для виготовлення тактичних поясів та плечових ременів ми в ukrarmor використовуємо надміцну, стійку до високих навантажень та стирання тканину Cordura та систему кріплення MOLLE (стропи PALS). Для зниження сили тиску, захисту від протирання та кращої вентиляції з внутрішньої сторони на поясі знаходиться демпферна 3D-сітка. Тому РПС система, яку ми відправимо у день замовлення, прослужить вам якомога довше.
До речі, ремінно-поясні системи використовують не лише військові та правоохоронці. РПС мають велику популярність серед поціновувачів спортивної стрільби, страйкболістів, а також будівельників та ремонтників.
Якою має бути якісна ремінно-плечова система?
РПС є важливим елементом спорядження. Тому вона має відповідати таким характеристикам:
- міцність — розвантажувальний пояс та плечові ремені виготовляють із міцних матеріалів, стійких до розривів, розтягування, стирання. Оптимальним матеріалом вважається нейлонова тканина Cordura;
- зручність — система для розподілення навантаження сконструйована з урахуванням анатомічних особливостей людини, що виключає надмірне навантаження на окремі частини тіла; для зниження тиску на плечі передбачені м’які накладки;
- функціональність — численні кріплення та кишені забезпечують швидке розміщення необхідного приладдя, яке завжди під руками.
Оскільки на плечах наших захисників лежить величезна відповідальність, хороша розвантажувальна система РПС — це та, яка важить небагато та не заважає маневрувати. Важливою ознакою є також безпека, тому якісні РПС мають надійні системи фіксації та застібки.
Ключові переваги використання РПС
Крім розвантаження спини та рівномірного розподілу ваги, ремінно-плечова система надає бійцю й інші переваги:
- швидкий доступ до обладнання — спорядження, розміщене на поясі спереду й з боків, можна вийняти однією рукою, не здійснюючи зайвих рухів;
- підвищення мобільності — конструкція тактичного пояса передбачає збільшення чи зменшення кількості елементів, залежно від потреби;
- збільшення місткості — стропи PALS розміщені по контуру в декілька рядів, що створює додаткові місця для кріплення спорядження;
- ефективність під час бойових операцій — РПС забезпечує комфорт та легкість руху, що дає військовому можливість сконцентруватися на виконанні поставлених завдань, швидко реагувати на зміни ситуації.
Серед переваг варто відзначити ергономічний дизайн.
Плечова система для тактичного пояса має регульовані лямки, тому її легко налаштувати за висотою. Конструкцією передбачена також евакуаційна ручка, закріплена у похідному положенні.
Окремо хочемо звернути увагу, що в ukrarmor можна купити тактичний пояс у комплекті з балістичним пакетом — м’яким і водночас міцним. Балістичний захист виготовлений з надвисокомолекулярного поліетилену (НВМПЕ) ефективно протистоїть уламкам, рикошетам та шрапнелі і допомагає збільшити загальну площу захисту. Балістичні пакети відповідають 1-му та 2-му класу захисту згідно ДСТУ. Зверніть увагу, що пакети першого класу легші, а другі – міцніші.
Адаптація РПС до різних бойових сценаріїв
Розвантажувальна система — універсальне обладнання, яке легко адаптувати до використання в різних ситуаціях — бої в місті чи на відкритій місцевості, розвідка чи патрулювання тощо. Для військових операцій оптимальним варіантом є РПС із посиленою конструкцією. Оскільки на пояс можна кріпити різне додаткове обладнання, його використовують бійці різних професій: снайпери, кулеметники, автоматники, спецпризначенці, розвідники, медики тощо.
Так, автоматнику потрібно прикріпити 22 підсумки: по 4 під заряджені магазини АК, сигнальні ракетниці, ручні гранати, 10 підсумків під ВОГ. Снайпери зазвичай використовують підсумки під АПС і СВД та для гранат. Незалежно від специфіки завдань, бійці носять на поясі аптечний підсумок, флягу, сухпай, мультитул.
Як носити РПС?
Перед тим як одягти систему, потрібно перевірити стан пряжки, застібки, строп, ременів, переконатися у відсутності пошкоджень. Наступний крок — налаштування РПС:
- Одягти пояс, застебнути пряжку і підганяти під свою фігуру. Пояс не має бовтатися і перетискати стегна.
- Надягти плечові ремені, відрегулювати за висотою, переконатися, що вони міцно застебнуті й не ковзають по тілу.
- Прикріпити необхідне спорядження.
- Переконатися, що вага розподілена рівномірно. За потреби змінити розташування прикріплених приладів. Лямки та пояс потрібно регулювати під одяг та бронежилет.
Сучасну тактичну амуніцію практично неможливо уявити без ремінно-плечової системи. Вона забезпечує рівномірний розподіл ваги, знімає надмірне навантаження на спину, дає можливість мати під рукою все необхідне спорядження. Щоб система була ефективною і комфортною, її потрібно правильно підібрати. Допоможуть у цьому консультанти ukrarmor. Замовляйте РПС — потурбуйтеся про свій комфорт, здоров’я та мобільність.