Дрони Туристичне спорядження
0
ua
ru
Дрони Туристичне спорядження

Плитоноска з системою MOLLE: переваги та можливості модифікації

17 листопада 2024
Плитоноска з системою MOLLE: переваги та можливості модифікації

Система MOLLE здобула велику популярність завдяки своїй універсальності та модульній конструкції, що дозволяє легко адаптувати спорядження під індивідуальні потреби бійця. Це справжній «конструктор для дорослих», який дає змогу комбінувати різні елементи спорядження.

Використовують її сучасні збройні сили НАТО, зокрема й військовослужбовці армії США, а також наші військові на фронті. Основною цієї системи є плитоноски з системою MOLLE, на які кріплять багато інших захисних елементів.

Приготуйтеся багатенько читати, але обіцяємо: нудно не буде (або буде, але трошки й виключно з користю).

Що таке плитоноска Моллі?

Плитоноска MOLLE — це класична тактична жилетка, яка додатково має систему кріплення MOLLE завдяки спеціальним стропам PALS. Поки все просто. Фізично це має такий вигляд: на плитоноску нашивають ряди нейлонових стропів, у деяких випадках ще додають стрічки з кнопкою-застібкою для додаткової фіксації.

Особливості плитоноски з цим методом кріплень:

  • можна легко під’єднувати різні підсумки й спорядження;
  • їх можна міняти між собою, доповнюючи жилет потрібними деталями;
  • кріплення універсальне й сумісне з багатьма сучасними елементами екіпірування.

Головна перевага кріплення MOLLE в можливості підлаштувати своє спорядження під конкретні задачі. Зокрема, ми в ukrarmor додаємо стропи MOLLE на плитоноску й спеціальними кріпленнями оснащуємо деталі як-от підсумки, чохли для бронеплит і бокового захисту тощо. Це ж робить і багато інших виробників. Тож ви без проблем можете комбінувати деталі різних брендів на одній плитоносці й контролювати цим свою безпеку.

Система MOLLE: американська якість в українських реаліях

Система MOLLE має американські корені, але при цьому гарно прижилась в українських реаліях бойових дій. Секундочка англійської: абревіатура дослівно перекладається як «модульне полегшене розвантажувальне спорядження». Але будемо говорити простіше — Моллі.

Подібні системи існували ще з часів Першої Світової Війни. MOLLE мала прийти на зміну попередній версії ALICE в 1997 році. Головна її відмінність полягала в підвищенні ефективності й адаптивності спорядження, оскільки попередні розробки були жорсткими, незграбними й незручними. І хоча розробляли систему для військових, ідею кріплення підсумків і аксесуарів до розвантажувального жилета взяли зі спорядження альпіністів.

Цікаво те, що після поширення цієї системи серед військових вона знову стала популярною серед цивільних. Її стали частіше застосовувати в дизайні туристичних рюкзаків – ось такий коловорот розвантажувальної системи у світі.

MOLLE система мала бути введена ще в 90-х роках, але ж не отримала достатнього розповсюдження. Відправною точкою, після якої популярність системи різко зросла, стали теракти 11 вересня 2001 року, а вже потім американські війська масово почали переходити на цей стандарт, коли проходили службу в Афганістані й Іраці.

Наразі система Моллі має попит серед українських військових. А її універсальність додає балів: використовувати можна, якщо ви спецпризначенець, піхотинець, штурмовик, оператор БПЛА тощо. Легко налаштувати плитоноску можна і під позиційний бій, і під час активних бойових дій у міській забудові.

В чому особливість системи кріплення Моллі?

Для військових Моллі система має кілька переваг:

  • модульність — ви можете налаштовувати спорядження під себе (це настільки важливо у сучасних реаліях, що ми ще раз це повторюємо);
  • універсальність — можна комбінувати з різними видами екіпіровки;
  • зручність у користуванні — всі елементи надійно зафіксовані, не бовтаються і не випадають;
  • міцність — ми використовуємо стійкі матеріали, що витримують різне навантаження й залишаються цілими.

Головне — система дійсно розвантажує військових, завдяки гарній ергономічності. Під час тривалих спецоперацій рівномірний розподіл ваги по тілу дорого коштує, тож MOLLE гарно закриває ці потреби бійців.

Матеріали, які використовуються для MOLLE

Зазвичай для пошиття плитоноски з системою MOLLE використовують такі матеріали:

  • нейлон — з нього роблять стрічки й стропи, витримує великі навантаження навіть у сурових умовах довкілля;
  • кордура — це різновид нейлону, що вирізняється стійкістю до стирання, часто з тканини роблять https://ukrarmor.com.ua/catalog/pidsumki/c7">підсумки Моллі, аби захистити їх від зносу;
  • високоміцний поліамід — з нього роблять фурнітуру, зокрема рамки, пряжки, півкільця, фастекси. Не обважує систему, але забезпечує міцну точку кріплення.

Нитки використовують нейлонові. Вони можуть залишатися цілими й неушкодженими навіть при високих навантаженнях і в складних ситуаціях. Саме з такими умовами експлуатації частіше доводиться стикатися військовим на фронті.

Особливості кріплення Моллі

Кріплення Моллі побудували за принципом «все геніальне просто». Тут замість кліпс і гачків, які постійно зустрічалися в попередніх системах, використовують стропний ремінець і комірки рядами, що пришиті до спорядження. Стандартні розміри наступні:

  • ширина строп і інтервал між рядами — 25,4 мм (це 1 дюйм);
  • проміжки між швами комірок — 38,1 мм (1,5 дюйма);
  • ширина комірок — від 35 до 40 мм.

Стропу PALS на модульному спорядженні просто протягують через коміри й фіксують. Для цього потрібні кнопки, або ж можна просто прибрати залишок стропи під підкладку. Все геніальне просто, чи не так?

Разом з тим MOLLE — не єдина система кріплення на тактичний жилет. Також похідними системами є MALICE (покращення попередньої версії з гачками й кліпсами) або Laser Cut (комірки тут прорізаються, а не нашиваються). Однак, оригінальний варіант MOLLE — оптимальний вибір з покращеною ефективністю.

Розміщення підсумків на плитоносці за допомогою системи Моллі

Плитоноски MOLLE ми конструюємо таким чином, щоб ви могли зручно розмістити на ньому різні деталі. Ви самі вибираєте, що забезпечить вам мобільність і зручність, зокрема важливим елементом стають підсумки.

Які підсумки Моллі можна розміщувати на плитоносці:

  • для магазинів;
  • для побутових речей;
  • аптечки, турнікети зокрема;
  • засоби зв’язку.

Частину екіпірування можна кріпити не лише на плитоноску, а ще й на тактичний рюкзак. Там ви вже в праві самостійно вирішувати, як зручніше й логічніше розмістити вагу й трохи розвантажити спину й плечі.

Спорядження, яке можна зручно розмістити на плитоносці

Список амуніції, яку можна кріпити на плитоноску, ледь не нескінченний. Навіть тактичні ножі без проблем можна розміщувати на жилеті. Наприклад, до таких належить НABAXEPO Blade Brothers Knives, що має пластикову кліпсу для кріплення. У нас разом з таким ножем у комплекті йде пластиковий чохол.

Інше спорядження, що сумісне з системою MOLLE:

  • ліхтарі;
  • боєприпаси;
  • додаткові магазини для зброї;
  • кишенькові інструменти;
  • радіостанції;
  • патронташі;
  • кобури для пістолетів;
  • ключі тощо.

Зараз на багатьох елементах амуніції присутня система Моллі. Тож гратися в конструктор з плитоноскою ви можете на свій смак і під свої потреби. А ми продовжимо робити екіпірування з цією насправді простою й геніальною системою розвантажування, аби вам було легше підбирати захист і додаткові елементи до нього.

Бережіть себе й вибирайте якісні плитоноски з ukrarmor!

Агов, приєднуйтесь