Порівняння тактичного та трекінгового взуття: ключові відмінності та переваги
Голову треба тримати в холоді, а ноги — в теплі. Так нам говорила бабуся, а ми інтерпретуємо по-своєму: голову треба тримати в шоломі, а на ноги вдягати в зручне тактичне взуття, куплене в ukrarmor.
При виборі взуття ви можете стикнутися з дилемою: брати тактичні чи трекінгові кросівки або берці? Питання ну дуже важливе, бо зокрема і від якості взуття залежить комфорт військового та його здатність виконувати бойові задачі.
Отже, приготуйтеся до довгого читати. Але ми свято обіцяємо розповісти лише корисну інформацію, з якою ви легко виберете найкраще тактичне взуття й знайдете відмінності від трекінгового.
Призначення трекінгового та тактичного взуття
Одразу розберемося з тлумаченням взуття різних видів.
Тактичне — це спеціалізовані моделі, що розроблені для використання у військових і силових структурах. А якщо точніше, то для тих, хто бере участь у тактичних операціях. Трекінгове взуття — це те, що розроблене для подорожей, походів у гори й ліси. Разом з тим обидва різновиди мають спільні риси й можуть навіть бути схожими одне на одного візуально.
Для чого підходить військове тактичне взуття?
Тактичне взуття використовують переважно військові. Його й виробляють, враховуючи досвід бійців під час різних операцій. Розробляли взуття від самого початку для конкретних задач і умов. Тому тактичні кросівки або берці мають бути міцними, захищати ноги від травм, погодних змін і витримувати екстремальні навантаження.
Завдяки цим характеристикам взуття використовують правоохоронці, військовослужбовці та всі, хто має тривалий час перебувати на вулиці за екстремальних погодних умов. Наприклад, тактичні кросівки - це ідеальний варіант на теплий сезон з його спекою, а берці підійдуть для більш прохолодних сезонів, захищаючи від надмірної вологи, холоду й бруду або снігу.
Для чого підходить трекінгове взуття?
Загалом трекінгове взуття має подібні характеристики. Воно також захищає ноги під час надмірних навантажень у складних умовах. Підходить воно для піших походів, туризму, альпінізму, бігу перетятою місцевістю тощо.
Кросівки або черевики для трекінгу легкі й адаптивні, вони мають гарну амортизацію і насправді піклуються про здоров’я ніг. Взуття для походу в гори відрізняється від інших особливим зчепленням з поверхнею та різними рельєфами.
Що спільного між трекінговими черевиками та тактичними?
Тактичне військове взуття й трекінгове мають багато спільних рис. Найбільш виразні поміж них наступні:
- Зносостійкість — її забезпечують надійні матеріали й продумана до деталей конструкція.
- Захист від води — покриття має спеціальну оболонку, що не пропускає воду й вологу загалом. Це важливо при тривалому перебуванні на природі, особливо — при опадах і підвищеній вологості.
- Амортизація — спеціальні технології для підошви дають змогу поглинати частину ударів і полегшувати навантаження на суглоби й ноги загалом.
- Зчеплення з дорогою — підошва має глибокий протектор і зроблена зі спеціальних матеріалів. Таке взуття не боїться бруду, снігу, каміння, багнюки тощо.
Виробники довго розробляють зручну конструкцію та покращують її. Все це — для комфортного носіння, навіть якщо тривалий час доводиться перебувати в зовсім не комфортних умовах.
Чим відрізняються тактичні черевики від трекінгових?
Разом з тим трекінгове взуття не може замінити тактичне й навпаки, оскільки вони мають наступні відмінності:
- Конструкція та вага – тактичне взуття важче коштом товстішої підошви й додаткових захисних елементів – а ось трекінгове взуття легше й гнучкіше, що важливо для походів.
- Зчеплення з поверхнею – взуття трекінгове спрямоване на гарний контакт з природними поверхнями, наприклад, каменями, травою, брудом. Тактичне ж більш адаптивне й може одночасно підходити для ґрунтової дороги та міського асфальту.
- Додаткові функції – на тактичному взутті можуть бути кишені й кріплення, додаткові підкладки, яких уникають заради легкості на трекінговому.
Відрізняється і дизайн, наприклад, тактичне взуття чорне, койот або олива менш примітні та стають частиною маскування. Трекінгові кросівки чи берці можуть робити не лише в нейтральних тонах, часто зустріти можна яскраві моделі, що примітні на природі.
Саме тому військові вибирають взуття тактичне. Воно й розроблено спеціально для ведення бойових дій, і менше привертає до себе увагу. А ось трекінгові черевики краще вибирати, коли ви плануєте підкорити Говерлу або пройтися лісом (але пам’ятайте, що не всі ліси наразі безпечні — шукати краще гриби, а не міни).
На що звернути увагу при виборі тактичного взуття та трекінгового?
З основними характеристиками кросівок і черевик для різних умов визначилися. А тепер важливо правильно вибрати кожен з видів взуття. Інакше про зручність і функціональність не варто й думати.
Отже, ми пропонуємо разом пройтися по списку важливих критеріїв для вибору взуття. Тож підготували для вас короткий гайд, що допоможе визначитися з кращими моделями.
Як вибрати найкраще тактичне взуття?
Взуття чоловіче тактичне представлено кросівками й берцями. І, здавалося б, все просто: кросівки — на літо, берці — на зиму, але ні. Визначитися варто ще й із сезонністю взуття:
- кросівки — переважно підходять для літнього періоду, гарно відштовхують воду й забезпечують гідну вентиляцію;
- берці зимові — підходять для холодного часу, мають спеціальну підкладку й гарне зчеплення з льодом;
- берці демісезонні — мають утеплену підкладку, одночасно можуть впоратися зі снігом, ожеледицею та багнюкою;
- берці літні — важать ну дуже мало, відводять вологу й гарно вентилюються.
Коли ви вже точно знаєте, який тип взуття та на який сезон вибираєте, переходимо до наступного етапу — вибору правильного розміру. Це потрібно для комфорту насамперед. Що необхідно для визначення розміру:
- поміряти стопу від великого пальця до найдальшої точки на п’ятці (бажано — вимірювати вже у шкарпетках, які й будете носити із взуттям);
- звірити отримані параметри з розмірною сіткою виробника.
Ми на сайті ukrarmor до кожного товару додаємо розмірну таблицю. Якщо виміряні показники знаходять між розмірами, які вказав виробник, то краще надати перевагу більшій моделі. Враховуйте те, що влітку нога може набрякати, тож і взуття краще підбирати трохи більше.
Наступний критерій — матеріали. Натуральна шкіра надає міцність, довговічність і захищає від механічного впливу та має гарні водовідштовхувальні властивості. Мінусом шкіри стає погана вентиляція, тому частіше її використовують в комбінації з синтетичним матеріалом.
Що стосується синтетики (нейлон, поліестер, кордура), вона має кілька переваг: менша вага й гарна вентиляція. Також у неї гарна зносостійкість, вона швидко висихає. Однак, для кращого результату її все ж поєднують з натуральними матеріалами. Не забувайте про водонепроникні мембрани. Наприклад, Gore-Tex або eVent одночасно захищають від вологи й надають вентиляцію.
Підошва — ще один важливий аспект. Зазвичай, виробники пропонують гумову суміш з додатковими технологіями для кращого зчеплення й амортизації. Протектор має бути достатньо великим і агресивним.
Подбайте нарешті й про додатковий захист. Це конструктивні рішення, які посилюють безпеку й комфорт. Наприклад, композитні вставки для захисту пальців, підвищена конструкція для захисту щиколотки, посилені бічні частини або протиударна підошва.
Як вибрати трекінгове взуття?
Якщо ж тактичне взуття вам не потрібне й ви вирішили зупинитися на трекінговому, то варто враховувати дещо інші характеристики. Почніть з типу місцевості:
- для рівнини або лісу достатньо низьких моделей з гнучкою підошвою;
- для гір, крутих підйомів потрібні більш жорстка підошва та глибокий протектор.
Варто враховувати й призначення самого взуття. Легкі черевики підійдуть для коротких подорожей і звичайної активності на природі. Якщо ж на вас чекає складний маршрут, варто подбати про підтримку стопи, амортизацію та захист щиколотки. Альпіністам необхідні важки черевики з посиленими матеріалами й додатковим захистом від екстремальних погодних умов.
Наступний пункт — матеріали. Натуральна шкіра довговічна й міцна, але не пропускає повітря. Синтетика зносостійка й гарно вентилюється, але поступається міцністю. Тому варто вибирати комбіновані матеріали, що мають баланс у комфорті й надійності.
Надавати перевагу матеріалу слід ще з урахуванням частоти використання. Якщо ви ходите в похід раз на рік, то підійде недороге взуття зі стандартним набором функцій. Коли вам не хочеться сидіти вдома й кілька разів на сезон ви кудись вибираєтеся, можете зупинитися на дорожчих моделях з гарними параметрами зносостійкості.
Врахуйте й основні функції взуття. Наприклад, до них належать:
- водонепроникність;
- амортизація;
- зчеплення з поверхнею;
- підтримка щиколотки тощо.
І головне — обов’язково перевірте зручність посадки взуття. При замовленні звіряйте розмір, а потім ще й приміряйте пару на ті шкарпетки, які збираєтеся використовувати. Оптимізувати посадку допоможе шнурівка.
Отже, тактичне й трекінгове взуття мають спільні характеристики, але все ж таки мають відмінності. В магазині ukrarmor ви можете придбати військові тактичні моделі на всі сезони, а також — аксесуари до взуття, щоб подовжити життя й так зносостійких берців чи кросівок. Ми підбираємо кращі моделі відомих брендів і пропонуємо своє виробництво. Не нехтуйте якістю тактичного взуття й бережіть себе!