Бічні бронеплити: додатковий захист, який може врятувати життя
Бічні бронеплити: додатковий захист, який може врятувати життя
На фронті важливо забезпечити максимальний рівень захисту, адже небезпека може надійти з будь-якого боку. У стандартному бронежилеті захищені фронтальна й тилова частина тулуба. Але ж уламки, кулі й інші засоби ураження на фронті надто підступні.
Тому військовим варто попіклуватися ще й про безпеку боків. Саме для цього призначені бокові пластини для плитоноски — вони захищають життєво важливі органи черевної порожнини. Ми в ukrarmor пропонуємо вам кілька таких варіантів.
Бічний захист для плитоноски: переваги та недоліки
Сучасні бронеплити — це змінні матеріали. Ви ними наповнюєте плитоноску, залежно від потреб безпекової ситуації. Для боків зазвичай призначена м’яка броня.
Частіше, бокові плити на бронежилет – це прямокутні модулі. До речі, ми використовуємо для виготовлення високомолекулярний поліетилен (НВМПЕ), а також — спінений поліетилен і тканину Oxford 300D. Ці плити вставляють у спеціальні текстильні кишені, а ті своєю чергою кріпляться до камербандів.
Переваги бічного захисту
Насамперед бічні бронеплити — це про додаткову безпеку військового, волонтера чи іншої людини в зоні бойових дій або поруч з нею. Боковий захист плитоноски має такі переваги:
- надає додатковий рівень безпеки для важливих органів, зокрема для нирок і печінки;
- підвищує рівень захисту при близьких і динамічних боях;
- мають кращий рівень захисту, ніж балістичні пакети;
- мають анатомічні вигини, разом з тим не заважають рухам.
Окремо зазначимо мобільність і модульність цього елементу. Ви можете легко встановлювати й знімати бронеплиту в той момент, коли вам це необхідно.
Розмір плит для бронежилета, що захищає боки, має ширину 21,5 см, довжину 16 см і глибину 2,5 см. Зазвичай, цього достатньо, аби забезпечити додатковий захист органів черевної порожнини від уламків і куль. А для кращого ефекту й додаткового захисту ви можете вибирати наші бронежилети IBV. Ми їх створили як прототип легендарного бойового броніка IOTV, який застосовують сухопутні війська США.
Головна перевага такого броніка — повнорозмірні балістичні пакети 1 або 2 класів захисту. У них площа захисту від уламків закриває майже повністю тулуб з усіх боків, навіть під пахвами.
А якщо вам треба посилити цей захист, ви без проблем на цей бронежилет зможете додати нові бронеплити, зокрема й по боках, і збільшити рівень безпеки. Бронежилети мають систему швидкого скидання по боках навіть із закріпленими боковими плитами й на плечах, тож до тулуба дістатися можна за пару секунд за потреби.
Мінуси бічного захисту
Разом з тим як поліетиленові бронепластини значно додають захист бійцям, їх не оминає доля мати недоліки. До мінусів належать:
- обмежений клас захисту — частіше роблять плити з м’яких матеріалів, а той не перевищує показників 3 класу;
- підвищене загальне навантаження на тіло, що особливо дискомфортно у тривалих операціях, де важливо зберігати витривалість;
- додаткова вага може впливати на комфорт військового та його мобільність.
Але тут не все однозначно. Ми в ukrarmor пропонуємо надлегкі плити: у моделей з третім класом захисту вага плити складає всього 0,62 кг. Тобто їх майже непомітна вага ніяк не впливає на швидкість пересування.
Захист 3 класу врятує від куль калібрів 5.45x39 мм ПС та 7.62x39 мм ПС, уламків, осколків, рикошетів, вторинних вражаючих елементів. А це найбільш поширені види уражень на фронті. Ці плити відповідають українському стандарту ДСТУ 8782:2018. Зокрема, такий вид тактичного засобу використовують в броніках воїнів армії США, а сучасна війна в Україні довела ефективність бронеплит на практиці.
Сумісність бічних бронеплит з різними бронежилетами
Не варто перейматися, як почепити боковий захист на плитоноску. Ми створюємо модульні елементи амуніції, тобто їх можна встановлювати на різне екіпірування завдяки чохлу та кріпленню MOLLE. Слід вставити плити у спеціальні чохли на бокові плити на бронежилет, а далі — закріпити той на плитоносці зручним для вас способом. Примітка: кріпити слід горизонтально відносно тіла.
Зазвичай способів кріплення два:
- На зовнішню частину камебандів — вони є на таких плитоносках як IBV, PRO та інших.
- На скелетну систему (стропи PALS) — підходить для нашої плитоноски M.V.P., а також для багатьох моделей таких брендів як-от M-TAC, Agilite, 5.11 тощо.
Завдяки цьому не треба перейматися, як підібрати розмір плитоноски під плити чи навпаки — габарити бронеплит під вже наявний бронежилет. Позаду чохла ми додали спеціальну кнопку Карра. Завдяки їй можна краще зафіксувати стропи й взагалі не хвилюватися про те, що бронеплита кудись дінеться.
Отже, ми попіклувалися про зручність комбінування бронеплит з різними плитоносками, але й обіцяємо не зупинятися, аби покращувати наші розробки.
Коли потрібні бокові пластини для плитоноски?
Бокові пластини для броніка 3 класу — це одночасно захист від рикошетів, уламків і вторинних вражаючих елементів (до таких зазвичай належать бетон, скло тощо). А ще особливістю плит є невелика вага, що майже або взагалі не впливає на бойову готовність бійця.
Тож такий елемент амуніції точно слід вибирати:
- поліцейським;
- журналістам;
- волонтерам;
- операторам безпілотників;
- водіям військових автомобілів.
Однак, бокові пластини не будуть зайвими для всіх, хто веде позиційні бої в окопах, або для тих, хто має ризик отримати уламкове або гранатно-осколкове ураження від FPV-дрона. Враховуючи активне застосування цих дронів на фронті та в прифронтових районах, вони необхідні буквально всім і можуть врятувати життя в будь-який момент.
Купуючи екіпірування ukrarmor, ви отримуєте амуніцію, яка пройшла перевірку надійності не лише в лабораторіях, а ще й у реальних умовах ведення війни. Ваше життя — це найголовніше й найцінніше. Тож обирайте найкращий перевірений захист, а ми попіклуємося про ваші безпеку й комфорт.