Дрони Туристичне спорядження % Акційні товари
0
ua
ru
Дрони Туристичне спорядження Акційні товари

Легкі бронежилети: коли варто обирати полегшений захист?

4 листопада 2024
Легкі бронежилети: коли варто обирати полегшений захист?

Легкі бронежилети: коли варто обирати полегшений захист?

У сучасних умовах бойових дій правильний вибір військового спорядження відіграє вирішальну роль для безпеки та ефективності військового на полі бою. Загалом вага спорядження може досягати 35 кг. Військова амуніція включає купу деталей: від шолома до додаткових накладок з кевлару. А сучасні бронежилети стають не лише одним з ключових елементів захисту, а ще й рятівником того, хто потрапляє у зону бойових дій.

Хоча вага бронежилета напряму впливає на ефективність броні, вона не обов’язково має доходити до 20 кг і заважати маневровості військового. Полегшені моделі залишають за собою ефективність захисту й водночас забезпечують мобільність людини.

Приготуйтеся до того, що читати доведеться багато. Але все воно — корисне, чесно.

Чим відрізняється легкий бронежилет від звичайного?

Вага бронежилетів змінювалась разом з еволюціонуванням цього елементу захисту. Якщо ще сотню років тому вони містили сталеві пластини й робили військового незграбним, то зараз виробництва, зокрема й ми, працюємо над ергономічними інноваційними рішеннями. І всі вони спрямовані на те, щоб полегшити життя людини на фронті й зберегти його.

Раніше військові використовували бронік, вага якого становила від 11 до 20 кг. Наразі частіше вибирають полегшені моделі з вагою від 2 до 8 кг. У таких бронежилетах присутні інноваційні матеріали (кордура або синтетичні волокна), що надають бажаний захист від осколків і малокаліберних куль.

Що стосується рівнів захисту бронежилетів, то вони не надто поступаються класичним моделям. Ми виробляємо броніки, які при тих самих параметрах захисту можуть важити у 2-3 рази менше. Наприклад, легкий бронежилет третього класу може важити 3,2 кг, при цьому захистити від куль калібром 5,45x39 мм ПС та 7,62x39 мм ПС. Таке спорядження може захистити від найбільш розповсюджених у нашій війні уражень: уламків різного розміру, рикошетів і вибухових хвиль.

Серед полегшених моделей є й бронежилети з вищим класом захисту. Наприклад, на сайті ukrarmor є збільшений бронік 6 класу (PRO) з вагою до 8 кг та якісними керамічними плитами по 3,7 кг. Це насправді реальність, а не наша вигадка.

Легкий бронежилет: з чого складається?

На вагу бронежилета впливають його будова та класи броні. Почнемо з огляду конструкції. Найбільш важливими елементами в ній стали:

  • Плитоноска — це чохол або зовнішня оболонка, яка утримує всі захисні елементи, зазвичай виготовляється з міцних тканин, важить до 1 кг.
  • Бронеплита — основний захисний елемент, що призначений для утримання куль і уламків, виготовляють їх з кераміки або композитних матеріалів. Вага залежить від класу, а одна плита може важити від 1 до 4 кг, та зазвичай у плитоносці дві таких плити.
  • Демпфер — м’яка внутрішня підкладка для амортизації ударів і вентиляції, важить до 0,4 кг частіше.
  • Боковий захист — балістичний пакет, який захищає збоку внутрішні органи від уламків і рикошетів. Їхня вага може варіюватися від 0,2 до 1 кг.
  • Підсумки — спеціальні окремі елементи для магазину, гранатинці, турнікетів, аптечки тощо. Пусті важать 50-300 г.

Тож однозначно сказати, яка вага бронежилета, важко. Усе залежить від того, який захист ви оберете й чим наповните підсумки.

Які бувають бронежилети легкі?

У бронежилета характеристики міцності й надійності залежать від чохла й плит, а зокрема від їх матеріалів. Ось саме про це зараз і поговоримо.

Матеріали для бронежилетів

Частіше плитоноску виготовляють з таких матеріалів:

  • графен — багатошаровий, складається зі стільникових атомів вуглецю, розсіює силу ударів;
  • cordura 1000D — надміцний, не горить, невидимий для приладів нічного бачення й вологостійкий;
  • арамідна тканина (кевлар) — композит зі спеціальних волокон, термопластичної плівки високої гнучкості, міцний, стійкий до температур і кислот.

Плити ж роблять з титану, його сплавів, легованих сталей, алюмінієвого сплаву, кераміки, НВМПЕ тощо. Ми в ukrarmor використовуємо інноваційні матеріали для зручності військових. Наприклад, бронік, що має 3 клас захисту, може містити бронеплити з такого матеріалу як НВМПЕ, тобто надвисокомолекулярного поліетилену. Завдяки цьому навіть збільшені бронеплити важать 1,77 кг.

Ми часто використовуємо карбід кремнію, а це, на хвилиночку, один з найміцніших матеріалів. Ми ще й робимо плити з анатомічним вигином у двох площинах для максимальної мобільності й стрільби у різних положеннях.

Класифікація бронежилетів за захистом

В українській класифікації (стандарт ДСТУ 8782:2018) сучасні бронежилети мають шість класів захисту. Серед них:

  • 1 клас захисту — рятує від малокаліберного дробу, уламків, вторинних вражаючих елементів, важить близько 2,5 кг;
  • 2 клас захисту — захищають від 9-мм куль і уламків, важать зазвичай у діапазоні 3,5-4 кг;
  • 3 клас захисту — захищає від легкої зброї й рикошетів, важить уже близько 4,5-5 кг;
  • 4 клас захисту — зокрема рятує від набоїв 5,45 і 7,62, важить до 5-6 кг;
  • 5 клас захисту — може захистити від більш потужних бронебійних набоїв, вага від 4,5 до 6 кг;
  • 6 клас захисту — потужна броня, що рятує від снайперських куль з гвинтівки, важить від 6 до 8 кг.

Якщо ви хочете вибрати класичну модель, то бронежилети 5 і 6 класів захисту заберуть всю мобільність. Адже броніки без полегшення в цих класах важать від 11 до 20 кг і навіть вище.

Коли варто вибирати легкий бронежилет?

Коли ви стаєте перед дилемою, як вибрати бронежилет і на що взагалі звернути увагу, варто розуміти, чи підходить вам взагалі полегшена модель.

Такий тип бронежилетів стане в пригоді військовим, волонтерам, журналістам і іншим особам, у яких маневровість і мобільність стоять у пріоритеті. Зокрема, вибирають ці моделі військові зі спеціальних підрозділів, ССО, розвідники й штурмовики. Підійдуть вони також військовим медикам й волонтерам, аби мати змогу швидко пересуватися.

Також бронежилет легкий вибирають жінки-військові. Невелика вага й анатомічні вставки роблять його більш зручним у носінні для жінок.

Також є бронежилети зі спеціальними балістичними пакетами в комплекті. Ці пакети мають всього два класи захисту: перший і другий. Підходить цей варіант багатьом військовим: водіям військових засобів, артилеристам, операторам БПЛА тощо.

Для абсолютної мобільності краще вибирати перший варіант, а якщо трохи більше вага вас не лякає, варто подумати над бронезахистом другого класу. За потреби такі броніки від ukrarmor можна доукомплектовувати бронеплитами, що робить їх уже більш придатними для піхотинців.

Легкий бронежилет захищає від таких небезпек на фронті:

  • кулі різних калібрів — наприклад, бронік п’ятого класу захищає від 7,62x39 мм Б3, 7,6x54 ЛПС тощо;
  • ударів і порізів (наприклад, під час рятувальних операцій);
  • уламків, осколків, рикошетів тощо.

Отже, скільки важить бронежилет ЗСУ залежить насамперед від «начинки» плитоноски. Ви можете додавати плити чи вибирати балістичні пакети для полегшення. Бронежилет найкращий ви також вибираєте самостійно, спираючись на власні потреби. Однак полегшені версії не поступаються важким бронікам у захисті, хоча значно можуть полегшити маневрування, коли ви знаходитеся в зоні бойових дій або дуже близько до неї.

З вами на зв’язку був ukrarmor. Обов’язково вибирайте собі якісну амуніцію!

Агов, приєднуйтесь